Zaciąganie pożyczki w parabanku

Monety polskie
Parabank znaczy szybciej lecz nieco drożej

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni zaciągnąć pożyczkę. Życie niestety często przykłada nam nóż do gardła, jednak my nie powinniśmy mu pomagać wybierając nierozsądnie źródło pożyczki. Na rynku bowiem istnieje wiele firm, które trudnią się pożyczaniem pieniędzy, a które tylko czyhają na wyciągnięcie z nas jak największej ilości odsetek i innych opłat. Właśnie dlatego należy się zastanowić gdzie dokładnie chcemy się zapożyczyć.

Tak naprawdę mamy trzy możliwości do wyboru:

– bank,
– parabank,
– rodzina lub znajomi.

Trzecia opcja jest najbardziej sensowna, ponieważ najczęściej obchodzi się bez procentów – po prostu oddajemy sam kapitał i to wtedy, kiedy nam to odpowiada. Jednak nie każdy ma takie szczęście i możliwość skorzystać z pożyczki rodziny, dlatego zostają mu dwie pozostałe opcje.

Źródła pożyczek

Jeśli wybierzemy bank to mamy tak naprawdę problem z głowy jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jednak pojawiają się problemy natury formalno-czasowej. Często podjęcie decyzji o tym, czy bank udzieli nam pożyczki czy też nie trwa kilka dni, a nawet tygodni. Nie zawsze mamy możliwość takie oczekiwania, chcielibyśmy otrzymać pieniądze jak najszybciej. W tym właśnie przypadku wchodzą w rachubę jedynie różnego rodzaju parabanki.

Czym jest parabank

Parabank w największym skrócie jest to instytucja finansowa, która oferuje usługi bardzo podobne do tych, które możemy otrzymać w banku, jednak która nie jest objęta nadzorem finansowym. Częściej znane są po prostu jako firmy pożyczkowe, takie jak np. Provident. Oferty parabanków znacząco różnią się od siebie wieloma czynnikami, dlatego nie warto wybierać pierwszej lepszej firmy, tylko warto się im przyjrzeć bliżej. Warto również pamiętać, że parabanki swoje usługi świadczą na bazie własnych środków finansowych, w przeciwieństwie do banków. Te z kolei udzielają pożyczek i kredytów pochodzących z z depozytu pieniężnego klientów – obracają więc pieniądzem.

Kiedy będziemy porównywali oferty parabanków należy zwrócić przede wszystkim na:

– wysokość odsetek,
– czas spłaty,
– odsetki karne za opóźnienie spłaty,
– prowizja za obsługę klienta.

Bardzo istotny jest zwłaszcza ten drugi punkt, który zbiera największe żniwa w przypadku pożyczek chwilówek. Są one nisko oprocentowane pod warunkiem, że spłacimy je w określonym terminie. Później może się okazać, że odsetki będą niebotycznie wysokie.

W dokładnej analizie parabanków może pomóc nie tylko ich lista, ale także opinie krążące zarówno w internecie, jak i między naszymi znajomymi. Czyjeś polecenie to najlepsza reklama i gwarancja, jaką możemy otrzymać – jeśli dana firma zachowała się fair w stosunku do innych klientów do możemy zakładać, że my również będziemy zadowoleni z jej usług. Warto dlatego dokładnie sprawdzić wszystko, co tylko będziemy w stanie znaleźć na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *