Lokaty przez internet

Lokaty internetowe, czyli bezpieczne oszczędzanie na jasnych warunkach

W ostatnich latach bardzo wyraźnie rzuca się w oczy to, że w naszym kraju zmienia się podejście ludzi do oszczędzania, generalnie do operowania własnym kapitałem. Co za tym idzie, coraz śmielej sięgamy po różne rozwiązania, które pozwalają nam na wypracowanie zysku. Poszedłbym nawet o krok dalej, bo uważam, że mamy w Polsce do czynienia z prawdziwym rozkwitem tak zwanej finansowej inteligencji. Ludzie chcą zarządzać swoimi pieniędzmi, chcą robić to w świadomy i efektywny sposób.
Wśród tych, którzy myślą o inwestowaniu, możemy dokonywać podziału pod względem tolerancji na ryzyko. Na chwilę obecną, większość inwestujących to tacy zainteresowani, który chcą się asekurować i minimalizować współczynnik możliwej do wypracowania straty.

Pusty portfel
Lokaty czyli bezpieczne pieniądze na koncie

Lokaty = oszczędzanie na przyszłość

Tutaj właśnie, warto się przyjrzeć lokatom. To rozwiązanie finansowe, którego złożoność modelu nie przewiduje zmienności kursowych lub innych czynników ryzyka, mogących pozbawić nas wypracowanego zysku. Prostota modelu powoduje, że mamy małe możliwości operowania włożonym, zainwestowanym kapitałem. Praktycznie rzecz biorąc, jeżeli chcemy osiągnąć zysk w postaci na przykład 4%, z reguły nasze środki muszą zostać ulokowane na rok. W praktyce, przez ten rok nasz kapitał jest zamrożony i nie możemy go podjąć z lokaty, bo wówczas stracimy odsetki naliczone jako zysk do wyjściowej kwoty ulokowanej w danym banku.

Rodzaje lokat

Co do lokat, możemy mówić o ich kilku odmianach, różnią się one pod kątem zasad obowiązywania, co pośrednio przekłada się na to, ile możemy zyskać. Jednym z najsensowniejszych rozwiązań, jest dzisiaj założenie lokaty internetowej, zwanej też powszechnie e-lokatą. Dzięki obsłudze rozwiązania lokatowego drogą elektroniczną, możemy mówić o obniżeniu kosztów manipulacyjnych, a to zaś oznacza mniejsze prowizje dla pracowników – słowem, większy zysk dla posiadacza lokaty. Warto rozważyć lokatę internetową, bo wynikają z jej założenia także inne korzyści.

Treści na temat lokat możecie pozyskiwać na przykład za pośrednictwem odwiedzania forów internetowych. Fora o tematyce finansowej, to często występująca kategoria stron, dzięki której będziecie w stanie nie tylko pozyskać informacje, ale też wymienić się opiniami i doświadczeniami z innymi użytkownikami.

Plusy z internetowego poszukiwania informacji o e-lokatach są więc następujące:

– duża oszczędność czasu,
– szybki dostęp do rzetelnej i fachowej wiedzy,
– zwiększenie pewności swojego wyboru,
– zwiększona łatwość w zakresie zakładania lokat,
– możliwość wyjaśnienia wszystkich zawiłości, na długo przed podjęciem finalnej decyzji

Pamiętajcie, e-lokata to stabilny sposób na zysk, bez wahań i groźby utraty wkładu własnego, ale warto się zastanowić czy przy obecnym trybie życia faktycznie będziecie mogli sobie pozwolić na to, by zamrozić swoje środki na kilka czy kilkanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *