Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz

Funkcjonujące w naszym kraju bazy gospodarcze mają za zadanie gromadzić, przetwarzać oraz udostępniać informację dotyczących płatności, zawartych umów oraz zaległych zobowiązań finansowych osób fizycznych, przedsiębiorców, małych i dużych firm oraz korporacji. Nie chodzi tu tylko o to by jedna ze stron uniknęła niewiarygodnych finansowo jednostek ale również mogła odzyskać środki, które jest jej winien dany dłużnik. Ponadto dostęp do zawartych w różnych biurach informacji mają nie tylko instytucje współpracujące z nimi ale także osoby prywatne, które pragną poznać swoją aktualną historię kredytową.

Doskonale wiemy, że podczas ubiegania się o kredyt czy pożyczkę banki dokładnie weryfikują potencjalnych klientów w bazach. Sięgają do zgromadzonych danych w: Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej, Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Krajowym Rejestrze Długów, ERIF BIG a także niezależnym Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli, w którymś z wymienionych biur istnieje zapis o zaległym lub uregulowanym z opóźnieniem zobowiązaniu finansowym, bank z reguły odmawia udzielania kredytu.

Natomiast w sektorze pozabankowym osoby starające się o pożyczki przez internet są nieco łagodniej traktowane. Wprawdzie większość firm analizuje historię kredytową klientów, jednak występują te takie, które nie sprawdzają wszystkich baz gospodarczych.

Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz

Kobieta trzyma przed twarzą telefon komórkowy
Pożyczki bez BIK to najczęstsze produkty bez sprawdzania baz

Wszystkie wiarygodne instytucje pożyczkowe mają obowiązek działać zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Co oznacza, że jednym z czynników wpływających na udzielenie zobowiązania jest pozytywna weryfikacja baz gospodarczych. Nie spotykamy zatem takich produktów jak chwilówki bez sprawdzania baz, choćbyśmy długo szukali. Bowiem zawsze pożyczkodawca analizuje w jakiś sposób wiarygodność kredytową konsumenta. Jednak są tacy, którzy zaglądają jedynie do BIG i oczekują od swoich klientów czystej karty właśnie w tych bazach. Inni zaś nie sprawdzają KRD lecz BIK bądź sam ERIF BIG, a pozostali wszystkie z dostępnych biur.

Najwięcej ofert dotyczy pożyczek bez BIK. Takie produkty mogą nam zaproponować: Credilo, Tani Kredyt, Wandoo, Pożyczka Plus, Smart Pożyczka, Rata na Plus, LEWpożyczka, Niewielka Pożyczka, Ferratum, via sms, Visset, POLOżyczka, Solven, Syner czy Modna Pożyczka.

Pożyczki bez sprawdzania bazy KRD znajdziemy w: Credissimo, Mikrokasa, Szybka Moneta, Tani Kredyt i Syner.

Najmniej ofert dotyczy chwilówek bez BIG. Są one dostępne w Szybka Gotówka, Ekspres Pożyczka i Syner.

Ostateczna decyzja w sprawie udzielenia pożyczki zależy nie tylko od historii kredytowej ale także od innych czynników, takich jak wysokości źródło dochodów oraz fakt spłacania innych zobowiązań finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *