Rok 2016 – WITAMY!

Moda niejedno ma imię. W roku 2016 modne będą kolory natury skontrastowane z kolorami kultury. Czyli na przykład modny będzie kolor intensywnie trawiasty, czy też brąz z domieszką różu – jasnego różu, który jest kolorem urbanistyki. Pomarańcz to także kolory często występujące na osiedlach, to kolory miasta.

Tak więc takim modnym zestawieniem na rok 2016 jest pomarańcz z zielenią. Chodzi tutaj o bardzo soczystą zieleń, która nie jest zresztą kolorem nowym w przypadku wiosny, kolorów wiosennych. O ile jesienią wybieramy częściej brąz, czy zgniłą zieleń, o tyle wiosną kochamy się w soczystych zieleniach, przypominających trawę.

W 2016 roku modne też będą kolory inspirowane latami osiemdziesiątymi 20 wieku, czyli takie kolory bardzo neonowe, rzucające się w oczy. Taka moda jest szczególnie ciekawa dla tych, którzy uwielbiają ten okres w historii – już pod koniec lat siedemdziesiątych można było zauważyć zainteresowanie kolorami tzw. dyskotekowymi, czyli intensywnie seledynowymi, czy nawet różem zielenią neonową. Potem pojawiła się moda na bardziej stonowane kolory. A dzisiaj co sezon wraca moda na lata osiemdziesiątej, ale w wersji bardziej dojrzałej – jest to kontrolowane, czerpiemy po prostu z tych motywów dojrzale, to, co najbardziej nam odpowiada.

Autor: Zuza