Moda na kolor czarny

Moda na kolory monochromatyczne czy pstrokate? Trendy są różne, bo każdy kolor ma inną symbolikę. Czasami modny jest biały, a biały oznacza nowość, oczyszczenie. Nie bez powodu biel jest kolorem niektórych polityków.

Z kolei moda na kolor czarny pojawiła się ostatnio w Zakopanem. Myślę że jako kontrast do motywów ludowych. Jeśli pojedziesz do Zakopanego, możesz tam natrafić wszędzie na podhalańskie suknie czy sweterki. Czyli moda bardzo kwiatowa, bo w odróżnieniu od strojów łowickich, stroje podhalańskie zawsze stawiały na kwiaty.

I właśnie w kontraście do tej czerwoności i błękitu podhalańskiego, znajdziemy w zakopiańskich sklepach dużo czerni. Ponadto modne są tam też motywy demonologiczne, typu czaszki, czy inne mroczne klimaty. Tego typu moda znajdzie sprzymierzeńców na pewno wśród młodzieży.

Ostatnimi czasy modny był też kolor seledynowy, czy też miętowy. Kolory pastelowe w ogóle święciły triumfy w ostatnich latach. Jednak na zimę pastele nie są najlepsze, zimą  lepsze są bardziej zdecydowane kolory. na przykład wiśniowy czy bordowy.

Autor: Zuza