Moda 2016 – architektura z naturą

Jaka będzie moda w sezonie wiosna/lato 2016? Intryguje ta sprawa niejedną osobę. Okazuje się, że w przyszłym roku w modzie królować będą kolory inspirowane sztuką. Podobno projektanci inspirują się obecnie kontrastem urbanistyki z bujną roślinnością. Taki kontrast musiał doprowadzić do nieoczekiwanych kombinacji kolorystycznych.

Co ciekawe, kolekcje nawiązują do podróży, czy też architektury, a nawet nostalgii. Będą modne wręcz nieoczekiwane bardzo kombinacje kolorystyczne, czyli mają reprezentować kontrast i związek natury i kultury – świata, w którym żyjemy. Czyli zarówno organiczny świat natury, jak i świat kultury.

Kolory 2016 roku będą więc wibrujące jak i naturalne, wręcz wyciszające. I kolejna ciekawostka – w trendach na rok 2016 nie ma podziału na płeć, wręcz ma rządzić uniseks! Okazuje się więc, że moda 2016 zapowiada się bardzo ciekawie. Wszyscy więc z niecierpliwością czekamy na modę 2016, a swoją drogą ciekawe, co projektanci jeszcze wymyślą w 2017 roku, jaka będzie przyszła moda? Jedno jest pewne, będzie ona odzwierciedlała ducha obecnego w naszej cywilizacji.

Autor: Zuza