Cybergoth

Hej!

Dziś chciałam przedstawić wam pewną tendencję w modzie, która budzi skrajne reakcje mowa o stylu Cybergoth. Ja sama dowiedziałam się o nim, od kolegi, który jakiś czas temu przysłał mi linki do zdjęć, z dziewczynami, które nim owładnęły- jak to sam określił.

Cybergoth – jest subkulturą czerpiącą z cyberpunka i rivethead mody. Muzyka cybergoth to głównie  komputerowe, syntezowane, hipnotyczne tempo, nieco inne od futurepop, zawiera w sobie elementy aggrotech, hałasu elektrycznego i style muzyki tanecznej skoncentrowane wokół electro i dark electro.

W stylu ubierania się cyber gotów możemy zauważyć wpływy science fiction, które używając, jako środka wyrazu intensywnych, rzucających się w oczy kolorów, również w neonowych wersjach, nie obce są tutaj materiały takie jak lateks, guma, czy błyszczący, czarny psv.

 

3

 

Cybergoth to różnorakie ażury i  rozdarcia , U osób noszących się w ten sposób zobaczyć możemy gogle „Pilotki”, maski.  Ważnym elementem stroju są ciężkie, długie, zazwyczaj sznurowane, lub zapinane na klamry buty,niekiedy  koturny, często z kolorowymi, nawet fluorescencyjnymi sznurówkami.

 

2

Standardowy strój cybergoth  to czarna baza i kolorowe akcenty , które mogą występować tylko w makijażu, włosach, czy dodatkach. Styl ten nawiązuje do japońskiej mangi, oraz cybernetycznej, komputerowej rzeczywistości, pełnej przerysowania i ekstremy.

Bardzo ważnym i charakterystycznym elementem w stylizacji cybergoth są włosy, które to często są cyberlokami, czyli dredów syntetycznych, zarówno czarnych, jak  kolorowych, wykonywanych z prawdziwych włosów, lub syntetyków.

 

4

 

Ubrania w tym stylu można dostać między innymi u Cyberdog, Duńczyka, który obecnie prowadzi butik w Londynie, czy w sklepie Pen& Lolly Clubwear, umiejscowionym w Sheffield, również w Wielkiej Brytanii.

Cybergoth jest reakcją na świat, którego członkowie tej subkultury nie rozumieją i od którego uciekają, w rzeczywistość on-line. Jest on bardzo wyrazisty, agresywny. Jest on jednak jednym z przejawów cybernetycznej rewolucji i informatyzacji wszelkich aspektów życia.

Ja z ciekawością przyglądam się temu stylowi, w zasadzie jego łagodne interpretacje mi się podobają, jednak ogólnie jest dla mnie zbyt wyzywający, a jakie są wasze odczucia?

 

Melinda Hanley

 

 

 

Autor: Zuza