Fryzury przyszlości

„Ada Fijał i Maja Bohosiewicz w futurystycznej stylizacji inspirowanej kinem science-fiction!
Aktorki pokażą wizjonerskie uczesania podczas 5 edycji Sieradz Open Hair Festival.”

 

Styliści Milek Design  przygotowali wybiegające w przyszłość wcielenia aktorek Ady Fijał i Mai Bohosiewicz, które są kwintesencją dekadencji i minimalizmu, bowiem to one mają być motywem przewodnim fryzur, na kobiecych głowach w połowie XXI wieku.

Sesja fotograficzna poprzedza pokaz specjalny, zatytułowany „Magia Fryzjerstwa”, gdzie styliści wzorem mistrza Antoine’a Cierplikowskiego, który  już na początku XX wieku połączył sztukę fryzjerstwa z nową obyczajowością.

Pokaz przygotowany przez Milek Designe jest inspirowany światem „Matrixa”, „Star Treka”, oraz „Piątego elementu”, gdzie futurystyczna wizja wysuwa się na pierwszy plan, a forma łączy w sobie geometrię i przestrzeń, wyraziste linie i atmosferę sterylności.

Ada Maja

Zgodnie z tą wizją w przyszłości fryzury będą charakteryzowały się laboratoryjną precyzją oraz dekadencką śmiałością, a na naszych głowach królować będą dwa bieguny; z jednej strony minimalistyczne i gładko wykończone fryzury, z drugiej z kolei i ich przeciwieństwo – włosy rozbuchane, dekadenckie, hedonistyczne.

 

makingof_Sesja_Magia_Fryzjerstwa_Ada Fijal (1)

Maja i ada

 

Autor: Zuza