Grunge styl

Hej! Dzisiaj chciałam wam trochę przybliżyć styl grunge, każdy z was z pewnością widział kiedyś kogoś, kto ubiera się w taki sposób.

Grunge, jako styl ubierania się, jest związany gatunkiem rocka o takiej samej nazwie, który powstał w USA w latach 80-tych. Muzykę grunge grały takie zespoły jak Nirvana, Pearl Jam, czy Alice in Chain. Jeżeli przypomnicie sobie jak wyglądał Curt Cobain – legendarny lider grupy Nirvana będziecie mieli grungeowy look w pigułce.

 

kurt

 

Styl grunge to taki właśnie niedbały styl, w szafie osoby, która ubiera się w ten sposób znajdziecie z pewnością dżinsowe kurtki i kamizelki, nierzadko ozdobione naszywkami i przypinkami, skóry, np nieśmiertelną kurtkę ramoneskę, czarne spodnie, oraz dżinsy z przetarciami, czy dziurami, czy wystrzępione szorty.

Adekwatne do surowego stylu grunge są ciężkie martensy, lub conwersy no i oczywiście metalowe zdobienia, od ćwieków i metalowych nitów, którymi można ozdobić w zasadzie każda część garderoby, aż po łańcuchy i agrafki.

Ulubionym kolorem grungeu jest oczywiście czerń, jednak równie chętnie sięga on po jego połączenie z bielą, khaki i szarość.

 

grunge

 

5

 

Autor: Zuza